Tina

Volám sa Martina Kucháreková, ale všetci ma volajú Tina. Som narodená v znamení Váh a preto je mojou životnou výzvou vytvárať harmóniu a prinášať rovnováhu.

Som vydatá a mám dve deti, Haničku a Adamka. Dlhé roky som sa venovala práci so ženami formou vyučovania brušného tanca. Založila som tanečné štúdio ŠancaTanca, ktoré existuje už 10 rokov. Keď sa mi narodilo prvé dieťatko Hanička, rozšírila som svoj záujem o všetko, čo sa týkalo bábätiek a tehotenstva. Prihlásila som sa do A centra v Prahe na výcvik s názvom „lektorka vedomého tehotenstva a materstva“, ktorý som však nestihla dokončiť, pretože som už čakala Adamka:-) Začala som učiť aj hodiny pre mamičky s bábätkami a brušný tanec pre tehotné ženy. Neskôr, ako moje deti rástli, sa moje záujmy menili spolu s nimi a ja som túžila rozšíriť hodiny brušného tanca aj o iný rozmer, pretože som cítila, že v ženách dokážem prebudiť ich pozitívne vnímanie ženskosti a seba samých. Táto túžba sa zhmotnila vo workshopoch lektorky Katinky Soetens, ktorá na Slovensko prichádza z anglického Glastonbury a robí ženské kruhy s rôznym zameraním. Momentálne ukončujem ročný výcvik s názvom Kňažky Bohyne Živeny pod jej vedením. Tento výcvik mi dal veľa radosti a inšpirácie, o ktorú sa túžim podeliť.

O ženských kruhoch

Na ženských kruhoch vám budem láskyplnou sprievodkyňou vaším procesom prebúdzania sa, rozpomínania na dávno zabudnuté zručnosti, vedomosti a volania vašich duší. V kruhoch panuje veľmi priateľská atmosféra, pravidlá ako neposudzovanie, nehodnotenie, otvorenie sa, pravidlo „dostanem toľko, koľko zo seba dám“ a podobne. Záleží mi na vytvorení atmosféry, kde každý môže byť bezpečne sám sebou a je vždy prijatý ostatnými, kde sa môžete slobodne a tvorivo vyjadrovať či už zdieľaním, tancom alebo vytváraním niečoho krásneho. Verím, že sa máme postarať o to, aby sme žili čo najkrajší život, že si ho máme šancu samy vytvárať tým, čo zo seba vyžarujeme a tým, čo k sebe potom priťahujeme. Som presvedčená, že máme mnohé bloky, strachy, potlačené hnevy a pocity, ktoré by sme radšej nechceli mať. Keď ich potláčame dlhodobo, bránia nám v pretekaní života cez nás. O takého nechcené pocity sa treba láskyplne postarať a venovať im svoju pozornosť.

Súčasťou prijatia života na Zemi je aj prijatie svojho tela, s čím má aj pod nátlakom spoločnosti v súčasnej dobe problém mnoho žien. Na ženských kruhoch sa učíme mať rady svoje telo za každých okolností, prijať jeho  nedostatky či obmedzenia. Učíme sa znovunastoliť rovnováhu medzi ženským a mužským princípom, nie vyzdvihovaním „moci“ žien, ale prijatím svojej vlastnej sily. Ženské energia je prijímajúca, receptívna a intuitívna.  Učíme sa o živloch, o tom, čo nám prinášajú a čomu nás učia a o tom, čo znamená mať vyrovnaný pomer týchto energií v tele. Spomíname si na dávno zabudnuté rituály (nejde o žiadnu mágiu, iba o usmernenie toku energie a jej manifestáciu) a na to, čo znamená skutočné priateľstvo medzi ženami a že to nie je to, čo nám ponúkajú médiá. Ženy medzi sebou nemusia súperiť, porovnávať sa a klebetiť. To nie je prirodzená ženská energia. Ženy sa môžu navzájom vo všetkom podporovať, spolupracovať a povzbudzovať sa. Učíme sa aj o archetypoch v menštruačnom cykle,o prijatí svojich tieňových stránok,liečime vzťahy.

Čo mi dávajú ženské kruhy

Mne osobne priniesli ženské kruhy do života veľa skvelých ženských kamarátstiev, odvahu byť tým, kým som, vieru v seba a ženy okolo mňa, obdiv k dokonalosti našich tiel, veľa vyjadrení krásy, tvorivosti a nové inšpirácie. Pomohli mi vedomejšie žiť svoj život, tvoriť láskyplnejšie vzťahy a byť lepšou mamou. Pomohli mi uvedomiť si všetky požehnania, ktoré v živote mám, prijať svoje dary a deliť sa o ne tam, kde je to potrebné. Uvedomiť si svoj potenciál a žiť ho naplno.

Okrem ženských kruhov s tancom robím aj kurzy o menštruačnom cykle podľa Mirandy Gray, Tanec cyklu a Cyklická žena. Do zručností kňažky Bohyne Živeny patrí aj usporadúvanie mesačnej chyže - Moonlodge a rituálu Menarché-oslavy prijatia svojej ženskosti (aj pre dievčatká, ktoré sa stali ženami).

 Teším sa na spoločnú cestu

Fotogaléria